Od wielu lat Bielsko-Biała jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania zarówno dla polskich jak i zagranicznych inwestorów. Wskaźnik liczby zarejestrowanych w mieście firm przypadających na 1000 mieszkańców jest jednym z najwyższych w Polsce i drugim po Katowicach w woj. śląskim.

Wraz z coraz większym nasyceniem sektora usług wspólnych w największych ośrodkach w kraju, firmy chętniej przyglądają się alternatywnym lokalizacjom. Obecnie obserwujemy aktywność zarówno polskich, jak i europejskich organizacji, które poszukują nowych atrakcyjnych lokalizacji do rozpoczęcia swojej działalności. Wśród takich miast znalazło się również Bielsko-Biała.

W stolicy Podbeskidzia obecnych jest już wiele międzynarodowych koncernów między innymi takich jak FCA, EATON, ABB, ZF, które przyczyniają się do lokowania w mieście mniejszych firm, które są ich kooperantami czy poddostawcami. Z pewnością dla inwestorów atrakcyjne jest położenie geograficzne miasta, bardzo dobre skomunikowanie z Aglomeracją Górnośląską, a także Czechami i Słowacją. Silna sieć kooperacji lokalnych przedsiębiorców zarówno w branży automotive, elektro-maszynowej, logistycznej czy usługowo- handlowej zachęca kolejne firmy do lokowania się w Bielsku-Białej. Dodatkowym atutem miasta jest proinwestycyjna polityka władz samorządowych, sprzyjająca rozwojowi biznesu. To wszystko sprawia, że miasto Bielsko-Biała coraz częściej staje się atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Interesujący raport dot. rynku biurowego w Polsce, a także więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie:

https://media.pl.cushmanwakefield.com.pl/pr/520243/sila-regionow-cushman-wakefield-przedstawia-dwanascie-alternatywnych-lokalizacji-dla-biznesu-w-polsce