1. Kochajmy bielskich artystów cd.

Weekend w stolicy Podbeskidzia rozpocznie się od uroczystego koncertu oraz wernisażu  z okazji 75 lat Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej. W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 na placu obok Galerii Bielskiej BWA najpierw rozpocznie się wernisaż wystawy działających członków bielskiego okręgu ZPAP. Zaraz po nim, uczniowie oraz absolwenci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej zapraszają na niezwykły koncert, inspirowany między innymi dźwiękami modern jazzu oraz jazzowych klasyków. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta.

Więcej na temat wydarzenia na stronie: http://galeriabielska.pl/wydarzenie/kochajmy-naszych-artystow-cd-wystawa-na-75-leciehttp://galeriabielska.pl/wystawa/kochajmy-naszych-artystow-cd-75-lat-zwiazku-polskich-artystow-plastykow-w-bielsku-bialej

  1. RODZINNY PIKNIK KUBISZÓWKI

12 września o godzinie 15:00 na terenach rekreacyjnych za budynkami Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz oraz Książnicy Beskidzkiej odbędzie się rodzinny piknik, na który zapraszają Kubiszówka, Akademia Seniora, Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki, Rada Osiedla Górne Przedmieście oraz Rada Osiedla Śródmieście. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Z pewnością będzie dużo tańca, muzyki i śpiewu. W programie między innymi: warsztaty florystyczne, pokazy taneczne, koncert piosenek disnejowskich czy rodzinne gry i zabawy z nagrodami. Duża dawka pozytywnej energii gwarantowana. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  1. VI Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej

W dniach 12-13 września na terenie basenu w Cygańskim lesie odbędzie się charytatywny turniej piłki ręcznej plażowej. Oprócz turnieju mnóstwo dodatkowych atrakcji między innymi: pokazy akrobatyczne Ks Start Bielsko-Biała, trening celności lądowania w wykonaniu Aeroklubu Bielskiego, miasteczko zabaw i gier dla dzieci czy projekt jump by Patrycja Wieja. Ponadto 12 września od 16.00 do 19.00 organizatorzy zapraszają na maraton Zumby, który prowadzony będzie przez znakomitych instruktorów. W niedzielę dostępny będzie również  mobilny punkt poboru krwi, a podczas finału turnieju odbędzie się pokaz znanej grupy cheerleaders Ergo Śląsk. Zdecydowanie będzie się działo.