W dniach 21-22 stycznia br. odbędzie się 21.edycja Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Organizatorem wydarzenia jest Akademia Techniczno- Humanistyczna w Bielsku-Białej. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną impreza odbędzie się w formule on-line.

Organizatorzy zapowiadają wiele interesujących atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie coś dal siebie. W programie festiwalu ciekawe wykłady, wernisaże, pokazy naukowe czy spotkania z interesującymi gośćmi, ze świata nauki i sztuki. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznania sekretów filmowych produkcji, obejrzenia pokazu ratownictwa medycznego czy zapoznania się z nowinkami technologicznymi stosowanymi w różnych przedsiębiorstwach. Oczywiście również w ramach tegorocznego festiwalu,  nie zabraknie kultowego już dyktanda pod przewodnictwem wybitnego językoznawcy profesora Jerzego Bralczyka.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. W przypadku chęci udziału w dyktandzie wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zapowiada się świetna zabawa i dużo niezapomnianych atrakcji.

XXI Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki w Bielsku-Białej honorowym patronatem objęli: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Więcej informacji na temat wydarzenia będzie dostępnych wkrótce na stronie festiwalu: http://festiwal.ath.bielsko.pl/.