14 września br. nad Bielskiem-Białą latał będzie sterowiec Zeppelin ZF.  Organizatorem przelotów jest firma ZF – światowy lider rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej, tworzonych m.in. w centrach inżynieryjnych i zakładach produkcyjnych w Polsce.  W ten sposób ZF promuje swoją globalną strategię rozwoju mobilności nowej generacji ,,Next Generation Mobility NOW”.

Kiedyś Zeppelin był królem przestworzy, dziś jest ikoną historii lotnictwa i fascynuje ludzi na całym świecie. Dla ZF ma on szczególne znaczenie. To dzięki Zeppelinowi, w 1915 roku założono firmę, której zadaniem była budowa lepszych przekładni do samolotów i pojazdów mechanicznych. Dziś ZF kontynuuje działalność w obszarze innowacji technologicznych i zintegrowanych systemów dla motoryzacji. Dostarcza rozwiązania dla samochodów wiodących marek, zarówno osobowych jak i komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji.

W Bielsku-Białej firma ZF ma swój zakład produkcyjny, centrum inżynieryjne oraz ośrodek rekrutacyjny Grupy ZF.

Firma zatrudnia w Polsce ponad 10 tysięcy osób, w tym wysoko wyspecjalizowanych inżynierów oraz technologów i jest jednym z największych pracodawców na południu kraju.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie zf.com/pl/zeppelin oraz na Facebooku www.facebook.com/zfgroup.polska.