Będzie się działo w listopadzie w Bielsku-Białej!!!

" "

Na początku miesiąca odbędzie się nietuzinkowy koncert zaduszkowy zatytułowany Co to za droga i dokąd sięga? – piosenki tych co, odeszli., organizowany przez Bielską Piwnicę Artystyczną im. Marii Koterbskiej. Podczas tego nostalgicznego wydarzenia, będziemy mieli okazję usłyszeć niezwykłe utwory o życiu i śmierci w wykonaniu artystów BPA oraz zaproszonych przez nich gości.

 •  2 listopada (wtorek)
 • godz. 18:00
 • Sala Ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim w Bielsku-Białej
  ul. Cieszyńska 92

Ponadto w Bielsku-Białej czeka nas seria wyśmienitych koncertów gwiazd. Będzie dużo dobrej muzyki i energetycznych brzmień. Przed publicznością wystąpią między innymi Piotr Cugowski, Anna Wyszkoni, Kwiat Jabłoni, Andrzej Piaseczny oraz Ørganek. Niezwykłym muzycznym wydarzeniem będzie oczywiście również 19. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko. Z pewnością podczas wszystkich koncertów usłyszymy liczne przeboje w ciekawych aranżacjach, które wprawią publiczność w doskonały nastrój. Koncerty artystów odbędą się w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń dostępne są na stronie https://www.bck.bielsko.pl/repertuar.

Niezwykłym wydarzeniem będzie  również koncert zatytułowany Dla Niepodległej z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Usłyszymy wspaniałe patriotyczne pieśni w ciekawych aranżacjach. Bielskiej Orkiestrze Kameralnej pod dyrekcją Mateusza Walacha towarzyszyć będą wspaniali soliści: Stanisław Soyka, Sabina Karwala, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Marcin Jajkiewicz.

 •  11 listopada (czwartek)
 •  godz. 18:00
 •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
  ul. Juliusza Słowackiego 27

Jak jesień to oczywiście nie może zabraknąć w Bielsku-Białej wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta. Mowa oczywiście o 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021. Ten ogólnopolski konkurs, promujący malarstwo współczesne, podczas każdej edycji przyciąga wielu utalentowanych polskich artystów. Uroczyste otwarcie biennale, wręczenie nagród oraz panele dyskusyjne to tylko część atrakcji podczas tej edycji konkursu.

 •  12 -13 listopada (piątek, sobota)
 •  Galeria Bielska BWA
  ul. 3 Maja 11

Na fanów poezji czekać będzie z kolei Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej, który poświęcony będzie twórczości Cypriana Kamila Norwida. Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej, która zaprasza aktorów do wspólnego czytania wierszy poetów w towarzystwie muzyki na żywo.

 •  21 listopada (niedziela)
 • godz. 11:00
 •  Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Sułkowskich
  ul. Wzgórze 16

Listopad zdecydowanie będzie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Bogata oferta kulturalna to z pewnością kolejny argument za tym, by to właśnie
w Bielsku-Białej rozpocząć swoją karierę zawodową.