W Bielsku-Białej maj pełen atrakcji🌷🚗🎭🎶🎸🌷

''''

W najbliższych dniach w stolicy Podbeskidzia czeka nas znowu wiele interesujących wydarzeń. Zapowiadają się między innymi niezwykłe koncerty, spektakle czy interesujące spotkania tematyczne.

Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB tym razem zaprasza na integracyjne spacery konwersacyjne. Tematem przewodnim spotkania będzie ,,Bielska starówka dawniej i dziś”. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania ciekawej historii tej części miasta, a także do wzajemnej integracji obcokrajowców z mieszkańcami Bielska-Białej.

  • 11 maja  (środa)
  • godz. 18:00
  • Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB
    ul. Zygmunta Krasińskiego 5A/10

Niezwykle interesująco zapowiada się także jubileuszowy koncert Piotra Rubika z okazji 25-lecia działalności artystycznej. W programie największe przeboje  tego najbardziej znanego i popularnego polskiego dyrygenta, w wykonaniu utalentowanych solistów. Widzowie będą mogli usłyszeć również zabawne anegdoty związane z powstawaniem poszczególnych utworów. Zapowiada się wspaniałe widowisko.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie spotkanie autorskie z okazji promocji książki Przemysława Semczuka pt. Maluch. Wielka podróż małego fiata z ziemi włoskiej do Polski. Sam autor to uznany dziennikarz, publicysta, a także twórca literatury faktu. Z pewnością usłyszymy wiele ciekawych informacji związanych z małym fiatem, którego historia produkcji  tak znacząco związana jest ze stolicą Podbeskidzia.

Wszyscy fani spektaklów teatralnych nie powinni z kolei przegapić znakomitej komedii pt. Wiesz, że wiem ? w wykonaniu plejady polskich aktorów. Na scenie będzie można zobaczyć między innymi Leszka Lichotę, Ilonę Wrońską, Michała Czerneckiego czy Przemysława Sadowskiego. Jak zapowiadają organizatorzy spektakl bawi do łez, a przy tym wiele uczy o prawdziwej przyjaźni.

  • 13 maja (piątek)
  • godz. 17:30
  • Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
    ul. Juliusza Słowackiego 27

Ponadto w Bielsku-Białej wystąpią Waglewski Fisz Emade, Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak, Jarek Bothur Trio i wielu innych znakomitych twórców.

Więcej informacji na temat zbliżających się wydarzeń dostępnych jest pod adresem: http://www.pelnakultura.info/miesiac.html

Zdecydowanie będzie się działo w najbliższych dniach w  Bielsku-Białej.