Firmy z Bielska-Białej rekrutują inżynierów!

Aplikuj już dzisiaj i zdobądź pracę w mieście z gwarancją wielu możliwości

4Experience

4Experience to bielskie studio VR/AR/MR. Zespół złożony z doświadczonych, samodzielnych ekspertów i inżynierów oprogramowania, dostarcza swoim klientom dedykowane rozwiązania w technologii wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Firma tworzy aplikacje na większość istniejących platform sprzętowych (HTC Vive, Oculus, Pico Neo, Microsoft Hololens,Magic Leap, Vuzix i wiele innych). Firma kładzie duży nacisk na ścisłą współpracę z Partnerami i Klientami. Dodatkowo świadczy też usługi w zakresie doradztwa technologicznego oraz oprogramowania związanego z technologią VR/AR/MR. Doświadczenie firmy obejmuje realizację ponad 120 projektów w takich obszarach jak: symulacje szkoleniowe, marketing, budownictwo, medycyna, przemysł i inne.

Aplikuj

ABB Industrial Solutions Bielsko-Biała

Firma obsługuje klientów różnych branż w 60 krajach. Misją ABB w Bielsku-Białej jest pokonywanie wyzwań związanych z dystrybucją energii elektrycznej i zasilaniem elektrycznym. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się zaawansowane technologie, które dotyczą wszystkich elementów infrastruktury elektrycznej – od podstacji energetycznych do najważniejszych urządzeń w instalacji, a także wszystkich technologii zasilania elektrycznego pomiędzy nimi.

Aplikuj

AGENO

Ageno od 2010 roku specjalizuje się tworzeniu sklepów internetowych opartych o Magento. Projektujemy i wdrażamy skuteczne rozwiązania e-commerce. Cały czas się rozwijamy i poznajemy nowe narzędzia. Technologie jakie wykorzystujemy to między innymi PHP (Magento, Symfony), JS (react.js). Projekty prowadzimy w metodologiach zwinnych jak Scrum, Kanban i Scrumban. Mamy klimatyzowane, komfortowe biuro w centrum Bielska z wygodnym parkingiem. Jesteśmy fanami sprzętu Apple. Nasz zespół składa się z frontend developerów, backend developerów, project managerów, copywriterów, osób zajmujących się sprzedażą i marketingiem.

Aplikuj

Alfavox

Alfavox, łącząc geniusz ludzkiego umysłu z najnowszymi osiągnięciami techniki, tworzy rozwiązania najwyższej jakości na europejskim rynku zaawansowanych platform dla systemów telekomunikacyjnych. Jako dostawca rozwiązań typu Customer Experience doskonale identyfikuje potrzeby współczesnego biznesu, biorąc za priorytet budowanie przewagi konkurencyjnej swoich klientów, uwzględniając przy tym ich wyjątkowość i indywidualizm. Alfavox dostarcza rozwiązania gwarantujące wzrost biznesu o 70% (w tym 4-krotny wzrost konwersji) oraz tworzące trwałe relacje. Systemy Alfavox, oparte o moduły Business Intelligence, Data Analytics oraz Machine Learning, zostały zaprojektowane tak, aby łatwo integrowały się z ekosystemem IT klienta, w tym z narzędziami takimi jak: CRM, ERP, Workflow.

Aplikuj

ALUPROF

ALUPROF S.A. należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. Jesteśmy jednym z wiodących producentów systemów aluminiowych w Europie. Zatrudniamy ponad 2200 pracowników i posiadamy swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. W Polsce zakłady Aluprof S.A. zlokalizowane są w Bielsku-Białej, Opolu, Goleszowie i Złotowie. W 2018 roku uzyskaliśmy 32 miejsce na liście 100 najlepszych Pracodawców Rzeczpospolitej, a w 2017 roku otrzymaliśmy wyróżnienie Orzeł Rzeczpospolitej w kategorii Rozwój Zatrudnienia.
Aplikuj

Auto Design

Firma Auto Design od szeregu lat realizuje projekty w branży motoryzacyjnej, specjalizując się w zakresie projektowania wyposażenia wnętrza pojazdów samochodowych. Obecnie, we współpracy z naszymi klientami, wykonujemy projekty paneli drzwiowych i deski rozdzielczej do samochodów BMW, Mercedes i innych wiodących marek. W związku z tym poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym jak również absolwentów uczelni technicznych na stanowiska konstruktorów CAD w systemach SIEMENS NX lub CATIA V5.

Aplikuj

Avio Polska

Avio Polska jest częścią międzynarodowej grupy przemysłowej AVIO będącej liderem w sektorze lotniczo-kosmicznym. Avio Polska koncentruje się na działalności produkcyjnej realizowanej w Centrum Produkcyjnym oraz działalności badawczo-rozwojowej realizowanej w ramach własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego

Aplikuj

Bosmal

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji Bosmal specjalizuje się w obszarze prac badawczo-rozwojowych oraz produkcyjnych na zlecenia krajowych i zagranicznych firm, głównie z branży motoryzacyjnej. Prężnie współpracuje ze znanymi i prestiżowymi instytucjami i uczelniami technicznymi krajowymi i zagranicznymi. Instytut posiada najnowocześniejszą aparaturę i zatrudnia profesorów, doktorantów oraz inżynierów.

Aplikuj

Centrum Inżynieryjne

Firma z polskim kapitałem, od 10-ciu lat zatrudniająca kadrę inżynierską pracującą nad wdrażaniem automatyzacji produkcji oraz tworzeniem oprogramowania monitorującego i wspomagającego dla firm produkcyjnych. Jej realizacje znajdują się w 12 krajach świata, w tym m.in. w Niemczech, Włoszech, USA, Brazylii, Wietnamie i Indiach. Centrum Inżynieryjne jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań w zakresie automatyzacji produkcji w regionie Bielska-Białej, współpracując z wieloma zakładami przemysłowymi z branży automotive.

Aplikuj

Cooper Standard

Cooper Standard jest wiodącym, globalnym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych, systemów przepływu płynów oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań, z siedzibą główną w Novi, MI, USA. Zakład Produkcyjny w Bielsku-Białej zatrudnia łącznie około 900 osób. Jest jednym z dwóch zakładów, który ma nadany status Diamond Plant tj. status wzorcowej fabryki pod kątem procesów i standardów.

Aplikuj

DA VINCI STUDIO

Da Vinci Studio to firma, która kieruje swoje usługi do Klientów posiadających potrzeby związane ze środowiskiem programistycznym. Nieustannie poszerzając swoją wiedzę i kierując się nadrzędnymi regułami UX stara się, aby tworzone rozwiązania – zarówno rozbudowane systemy, aplikacje mobilne czy mniej złożone działania – dostarczały Klientom kompletny, wygodny w użytkowaniu produkt. Ponadto Da Vinci Studio to zespół, dla którego praca jest przyjemnością. Pełen entuzjazmu, zapału i szerokiej wiedzy programistycznej team developerów stawia sobie za cel zwiększanie rentowności biznesu swoich Klientów poprzez własny rozwój i poprawę rozwiązań informatycznych.

Aplikuj

Electropoli

Electropoli to dostawca usług obróbki powierzchniowej w zakresie ochrony antykorozyjnej i aspektu wizualnego detali z metalu i plastiku. Oferuje pełen zakres powłok ochronnych i dekoracyjnych, w tym kombinacje powłok oraz lakierowanie wielowarstwowe. W Bielsku-Białej wytwarzane są powłoki wykonane zarówno na detalach ze stali, odlewanych, odkuwanych, aluminiowych i ze stopów lekkich.

Aplikuj

EllieMae Poland

EllieMae Poland – innowacyjna firma, która od 15 lat transformuje rynek kredytów hipotecznych w USA. Dzięki zaawansowanej technologii tworzone oprogramowanie umożliwia szybsze podejmowanie właściwych decyzji na każdym etapie udzielania pożyczki. Oddział w Bielsko-Biała liczący ponad 50 światowej klasy inżynierów jest odpowiedzialny za dostarczanie innowacyjnej platformy nowej generacji, która umożliwia klientom płynną automatyzację procesów biznesowych. Nowoczesne podejście do budowania w pełni funkcjonalnych, zwinnych, autonomicznych zespołów sprawia, że praca to przyjemność a nowoczesna architektura mikroserwisów oraz wykorzystanie najnowszych narzędzi i technologii takich jak Spring Boot, Cassandra, Kubernetes, AWS, Ansible, Angular, pozwala na dostarczenie skalowalnych i niezawodnych rozwiązań.

Aplikuj

Evatronix

Evatronix S.A. koncentruje się na dostarczaniu systemów komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania w mechanice i elektronice, a także towarzyszących im usługach i doradztwie technicznym. Dostarcza rozwiązania CAD/CAM, jak również jest producentem zaawansowanych skanerów 3D do zastosowań profesjonalnych. Oferta Evatronix’u zbudowana jest na trzech filarach: oferta produktów, oferta usług i oferta szkoleń.

Aplikuj

GAMMA PLUS

Specjalizujemy się w automatyce przemysłowej. Od 2000 roku projektujemy, instalujemy i uruchamiamy układy automatyki oparte na programowalnych sterownikach PLC. Naszymi klientami są m.in.: Daimler AG, Volkswagen AG, BMW, General Motors. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce współpracujemy również z producentami samolotów pasażerskich: Airbus, Boeing, Irkut i Comac. Wciąż się rozwijamy, dlatego prowadzimy rekrutację przez cały rok. Oferujemy miejsca pracy na stanowisku: Programista PLC, Robotyk. Programując kreujemy świat automatyki przemysłowej i chcemy czynić go łatwiejszym dla naszych Klientów.

Aplikuj

GLOBUS

Firma jest jednym z największych w Polsce producentów narzędzi mających zastosowanie w wyspecjalizowanych procesach obróbczych takich materiałów jak: drewno, metal, AL., PVC, beton itp. Dziś, oprócz dostarczania wysoko wyspecjalizowanych narzędzi do obróbki drewna, metali czy też dla budownictwa oferuje kompleksowe usługi doradcze profesjonalnego zespołu doradców technicznych.

Aplikuj

HUTCHINSON BIELSKO-BIAŁA

Hutchinson to grupa o światowym formacie, lider w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej. Od 1974 roku należy do gałęzi chemicznej Grupy Total. Hutchinson na świecie zatrudnia ponad 38 tys. pracowników w 98 fabrykach w 24 krajach. Posiada oddziały w Europie, w Ameryce Północnej i Południowej oraz na Dalekim Wschodzie. Hutchinson w Bielsku-Białej zatrudnia ponad 1000 osób i produkuje wyroby dla branży Automotive, takie jak przewody układów klimatyzacyjnych oraz przewody wspomagania kierownicy. W związku z dynamicznym rozwojem poszukuje kandydatów na stanowiska inżynieryjne.

Aplikuj

INELO

Jesteśmy wiodącą na rynku europejskim firmą, produkującą najwyższej jakości oprogramowanie do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców – 4Trans®, urządzenia do pobierania danych oraz zaawansowany system satelitarnej lokalizacji pojazdów GBOX.
Nasze doświadczenie sprawia, że jesteśmy partnerem godnym zaufania, a rozwiązania, które oferujemy naszym Klientom przygotowujemy z największą starannością, kładąc nacisk na wysoką jakość oferowanych produktów i usług.
O satysfakcję naszych Klientów dba ponad 160 osobowa kadra doświadczonych pracowników. Nasz profesjonalizm zaowocował otrzymaniem już po raz szósty z rzędu Gazeli Biznesu.

Aplikuj

Infonet Projekt

Infonet Projekt SA tworzy nową jakość rozwiązań w dziedzinie budowy zintegrowanych systemów IT. Spółka realizuje usługi w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, kompleksowych wdrożeń oraz konsultingu na wszystkich etapach prowadzonych projektów. Dzięki ponad 20-letniej obecności na rynku, zaangażowaniu w rozwój własnych autorskich rozwiązań oraz partnerstwu z największymi globalnymi markami technologicznymi, firma gwarantuje klientom dobór optymalnych rozwiązań. Ze swoimi kompetencjami dociera do klientów w całej Polsce i za granicą.

Aplikuj

Jantar

Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją. Specjalizujemy się w dostarczaniu szerokiego spektrum usług związanych z IT w systemach sprzedaży i automatycznej identyfikacji. Oferujemy biznesowe rozwiązania IT w handlu, logistyce, przemyśle oraz sektorze publicznym. Dostarczamy rozwiązania dedykowane lub tworzymy od podstaw systemy informatyczne dla biznesu. Wspieramy klienta we wszystkich fazach inwestycji: od projektu przez integrację aplikacji i urządzeń, szkolenie, wdrożenie i serwis.  Od wielu lat rozwijamy także nasz park maszynowy w zakresie produkcji etykiet samoprzylepnych. Współpracujemy z międzynarodowymi i krajowymi liderami rynku IT.

Aplikuj

Klingspor

Klingspor jest jednym z wiodących światowych producentów narzędzi ściernych. Motto firmy brzmi: „Jedno źródło – szereg możliwości” – od projektowania i produkcji poprzez doradztwo i dystrybucję aż po serwis. W swoim portfolio producent posiada ponad 50 000 artykułów należących do różnych grup asortymentowych, a produkty marki Klingspor znajdują zastosowanie w większości branż przemysłowych.

Aplikuj

KSIBB.PL

KSIBB.PL Sp. z o.o., Sp. K. od 1997 roku dostarcza kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw różnego typu. Specjalizuje się we wdrażaniu dedykowanych Systemów Wspomagania Zarządzania Procesem Wytwarzania w oparciu o platformę MONACO oraz Systemów Zarządzania klasy ERP.

Aplikuj

Magneti Marelli

Magneti Marelli jest międzynarodową firmą założoną we Włoszech. Specjalizuje się w projektowaniu i sprzedawaniu najwyższej klasy rozwiązań z zakresu nowoczesnych technologii w branży automotive. Do grona swoich klientów zalicza nie tylko wielkie koncerny samochodowe, ale także warsztaty samochodowe. Firma znana jest również z wspierania szkół i uczelni o profilu samochodowym organizując im szkolenia i wyposażając ich pracownie.

Aplikuj

Multic Technology

Multic Technology Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się firmą z branży teleinformatycznej oraz producentem nowoczesnych terminali płatniczych.
Spółka posiada polski kapitał. Technologie opracowywane przez Multic Technology, powstały w Polsce, tak samo jak urządzenia, które stanowią podstawę funkcjonowania systemu. Jest producentem nowoczesnych terminali parkingowych, kas automatycznych oraz modułów gsm. Działalność obejmuje projektowanie i budowę systemów teleinformatycznych, automatyki przemysłowej w tym zintegrowanych systemów parkingowych oraz systemów kontroli dostępu.

Aplikuj

Nemak

Nemak jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających masę pojazdu, przeznaczonych dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Razem z 22.000 pracowników, w ponad 38 lokalizacjach na całym świecie, rozwija i produkuje lekkie elementy aluminiowe konstrukcji układu napędowego oraz nadwozia dla czołowych producentów samochodów. Nemak Poland, z siedzibą w Bielsku-Białej, jest jedynym oddziałem korporacji zlokalizowanym w Polsce. Firma zatrudnia ponad 1.000 pracowników i jest czołowym zakładem w technologii odlewania wysokociśnieniowego (HPDC) i odlewania kokilowego (GSPM) w grupie Nemak.

Aplikuj

NEXT!

NEXT! to rdzennie bielska firma działająca od 2002 roku. Dostarczamy swoje produkty do odbiorców na 6 kontynentach w ponad 40 krajach. Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania i urządzeń dla branży ochrony. Nasze programy działają w bankach, agencjach ochrony, w infrastrukturze krytycznej (elektrownie, ambasady, policja, straż pożarna, lotniska) a także w dużych międzynarodowych korporacjach. Działamy wszędzie tam, gdzie trzeba integrować najróżniejsze systemy bezpieczeństwa w ramach jednej zaawansowanej platformy programowej.

Aplikuj

Pitney Bowes

Pitney Bowes jest wiodącym producentem urządzeń, dostawcą oprogramowania i najnowszych rozwiązań technologicznych z dziedziny komunikacji biznesowej, systemów przetwarzania korespondencji masowej oraz handlu elektronicznego. Spółka zatrudnia blisko 17 tysięcy pracowników na całym świecie, wspierając swoimi rozwiązaniami 1.5 miliona przedsiębiorców.
Pitney Bowes Polska, z siedzibą w Bielsku-Białej to 100-osobowy zespół, pracujący nad rozwojem i wdrażaniem kluczowych produktów firmy.

Aplikuj

Polmotors

Firma Polmotors została założona w 1989 roku i od początku działa w jednolitej, polskiej strukturze kapitałowej. Firma mocno związana jest poprzez długoletnią współpracę z liderami światowej branży motoryzacyjnej m.in. koncernami VW, PSA, BMW, FIAT dostarczając swoje produkty bezpośrednio do ponad 100 fabryk oraz innych wiodących koncernów w Europie i na świecie. Polmotors zapewnia kompleksową obsługę zleceń dla branży motoryzacyjnej, obejmującą wszystkie kluczowe etapy tworzenia wartości produktu, do których należą R&D, prototypowanie i walidacja, projektowanie i optymalizacja procesów, konstruowanie narzędzi i oprzyrządowań, produkcja wielkoseryjna oparta o technologie obróbki plastycznej.

Aplikuj

Rekord SI

Rekord SI w ciągu 27 lat swojego istnienia na polskim rynku oprogramowania stał się firmą o ogólnopolskim zasięgu, oferującą najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych. Świadczymy pełen zakres usług: od konsultingu poprzez dostawę sprzętu, rozwiązań internetowych, integrację oprogramowania, dostosowanie systemów informatycznych do potrzeb klienta, aż po opiekę wdrożeniową, usługi szkoleniowe oraz serwis posprzedażowy.
Główne produkty firmy to wielokrotnie wyróżniane w ogólnopolskich konkursach autorskie pakiety oprogramowania: skierowany do jednostek administracji publicznej RATUSZ® i REKORD.ERP. dla przedsiębiorstw.

Aplikuj

Seiloc

Seiloc jest dostawcą chmury publicznej partnerów biznesowych firm Microsoft, Google, Facebook, DocuSign, Okta oraz innych. W swoich projektach skupiamy się na transformacji cyfrowej naszych klientów. Naszymi klientami są zarówno globalne korporacje, jak i małe i średnie firmy. Dostarczamy rozwiązania nie tylko do klientów w Polsce, ale również na całym świecie. Firma posiada i oferuje dostęp do najnowszych technologii oraz oferuje duże możliwości rozwoju.

Aplikuj

Selleo

Selleo od ponad 10 lat tworzy specjalistyczne aplikacje webowe dla firm z czterech kontynentów. Pracujemy w najnowocześniejszych technologiach (Ruby on Rails, React JS, Ember JS, Node.js, JavaScript) w przestronnym biurze w centrum miasta. Dla naszych klientów tworzymy m.in. oprogramowanie wspierające i optymalizujące procesy biznesowe, systemy e-learningowe czy rozwiązania typu big data, single page app i Internet of Things. Innowacyjne podejście do zarządzania, sprawia, że jesteśmy czołową firmą w Polsce i Europie, która wyróżnia się procesami samoorganizacji, rekrutacji czy wynagradzania pracowników (zdobyliśmy m.in. nagrodę HR Dream Team 2015 czy wyróżnienie EBstars 2016).

Aplikuj

Shiloh Industries

Shiloh Industries jest wiodącym dostawcą wyrobów i procesów w zakresie formowania metali, jak i odlewania magnezu i aluminium, działającym w branży motoryzacyjnej. Od wielu lat z powodzeniem wprowadzamy nowe opatentowane technologie, zapewniające ciągłe doskonalenie naszych procesów na każdym etapie rozwoju, od opracowania koncepcji po wytworzenie części. Posiadamy 27 fabryk w Ameryce Północnej, Europie i Chinach, w których zatrudniamy około 3500 pracowników. W Polsce posiadamy oddział w Bielsku Białej, gdzie znajdują się dwa zakłady produkcyjne Odlewnia Magnezu oraz Tłocznia.

Aplikuj

PS SZCZĘŚNIAK

Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. to rodzinna firma, będąca liderem w produkcji pojazdów specjalistycznych w Europie środkowo-wschodniej. Od 1992 roku firma buduje swoją silną pozycję w branży automotive w szczególności skupiając się na produkcji specjalistycznych pojazdów dla służb mundurowych w tym straży pożarnej, policji i armii.

Aplikuj

TI Automotive

TI Automotive zbudowana na prawie 100-letnim doświadczeniu projektuje i produkuje systemy paliwowe oraz układy do przenoszenia czynników płynnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Powstała w Wielkiej Brytanii  w 1919r. pod nazwą Tube Investment (TI). Obecnie posiada ponad 120 zakładów w 29 krajach i zatrudnia 25 000 wykwalifikowanych pracowników, specjalistów i ekspertów w swojej branży. TI Automotive posiada w Polsce 4 oddziały i aktualnie zatrudnia ponad 2400 osób.

Aplikuj

WISS

Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych od ponad 20 lat jest producentem samochodów specjalnych oraz sprzętu przeciwpożarowego, który sprzedawany jest do najdalszych zakątków świata. Produkcja realizowana jest w zakładach na terenie Polski i Europy, a firma zatrudnia ponad 1000 pracowników. W swojej ofercie ma pojazdy: pożarnicze, ratownicze, lotniskowe, ratownictwa technicznego, specjalistyczne kontenery, przyczepy oraz pompy.

Aplikuj

ZF TRW

ZF TRW jest wiodącym projektantem oraz producentem aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa. Obsługuje wszystkich największych producentów pojazdów samochodowych, na całym świecie. Firma posiada 186 placówek w 26 krajach i zatrudnia ponad 65 tysięcy pracowników, a także dysponuje 22 centrami technicznymi i 13 torami testowymi na wiodących rynkach świata.

Aplikuj

Pracodawcy z terenu Bielska-Białej prowadzący aktualnie rekrutacje na stanowiska inżynierów, zainteresowani przystąpieniem do kampanii mogą przesyłać swoje znaki firmowe na adres wrg@um.bielsko.pl. Bliższych informacji w sprawie udziela Wydział Strategii i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej tel. 33-4971 486.