Daj się wciągnąć w wir wydarzeń

Bielsko-Biała oprócz dużych szans rozwoju zawodowego dla inżynierów oferuje również wiele możliwości spędzania czasu wolnego. W naszym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Działa tu wiele klubów sportowych występujących w najwyższych klasach rozrywek. Odbywają się cyklicznie, spektakularne na całą Polskę imprezy masowe takie jak piknik lotniczy czy zjazd pojazdów militarnych „Operacja Południe”.

Fot. Paweł Sowa

Rozrywka

Zdjęcie
Fot. Paweł Sowa

Międzynarodowy Piknik Lotniczy

W Bielsku-Białej znajduje się miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik sportów lotniczych. Jest to lotnisko założone w 1936 r. w przepięknej górskiej scenerii. Właśnie w tym miejscu, odbywa się niezwykle widowiskowe wydarzenie, jakim jest Międzynarodowy Piknik Lotniczy. Impreza przyciąga gwiazdy powietrznego show, a prezentowane akrobacje potrafią zawrócić w głowie. Samoloty biorące udział w Pikniku Lotniczym to prawdziwe legendy, prezentowane na pokazach tego typu nawet w najdalszych zakątkach świata. Podczas tego lotniczego święta, podziwiać można również produkowane w Bielsku-Białej szybowce, a ich pasjonaci z chęcią odpowiadają na pytania uczestników Pikniku. Dużym zainteresowaniem cieszą się również atrakcje dla gości o mocnych nerwach, czyli możliwość skoku spadochronowego w tandemie oraz widowiskowy lot nad Bielskiem-Białą i Beskidami.

Zdjęcie
Fot. Paweł Sowa

Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych

Mieszkańcy Bielska-Białej co roku z niecierpliwością oczekują na kolejną edycję tej wyjątkowej imprezy, skupiającej miłośników pojazdów zabytkowych. Prawdziwe perełki motoryzacji można podziwiać na beskidzkich drogach na wyznaczonych trasach rajdu. Kulminacyjnym punktem imprezy jest Konkurs Elegancji Zabytkowych Samochodów odbywający się na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej, który tradycyjnie obejmowany jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Warto również zaznaczyć, że rajd jest jednocześnie rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej

Stadion Miejski - obrys

Stadion Miejski jest prawdziwą chlubą miasta. Oficjalne otwarcie, po jego gruntownej przebudowie i remoncie, nastąpiło 8 października 2016 r. Znajduje się tutaj ponad 15 tysięcy miejsc siedzących. Stadion jest oświetlony, a murawa podgrzewana. Na stadionie odbywa się wiele wydarzeń sportowych. Na co dzień występują tu lokalne drużyny TS Podbeskidzie oraz BKS Stal.

Hala wielofunkcyjna sportowo-widowiskowo-wystawiennicza

Hala - obrys

Wiele sportowych wydarzeń odbywa się również w hali pod Dębowcem. Miłośnicy siatkówki na najwyższym poziomie mogą w niej regularnie oglądać rywalizację drużyn w Plus Lidze, gdzie występuje lokalny klub BBTS. W hali ponadto organizowane są często koncerty, a także wystawy i targi, w tym szczególności największe w Polsce targi energetyczne ENERGETAB.

Centra handlowe i multikina

Multikino - obrys

Codzienne życie we wszystkich dużych miastach koncentruje się wokół centrów handlowych, których nie brakuje również w Bielsku-Białej. W mieście znajdują się liczne galerie handlowe, gdzie można kupić produkty wszystkich znanych i cenionych marek, a także spędzić ciekawie czas w multikinie czy kawiarni. Szeroka oferta sklepów, wygodna komunikacja, komfortowe parkingi to czynniki, które sprawiają, że zakupy w Bielsku-Białej to czysta przyjemność. Stąd też miasto jest ważnym „celem shoppingowym” dla wielu amatorów zakupów ze Śląska oraz Czech i Słowacji. Kina w centrum handlowym Sfera i Gemini w swoim repertuarze mają zawsze najnowsze premiery, które obejrzeć można w klimatyzowanych salach z ergonomicznymi fotelami. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia do projekcji i nagłośnia sprawią, że każda wizyta stanie się niezapomnianym przeżyciem.

Fot. Dorota Koperska

Życie nocne

Czasy studenckie każdemu kojarzą się z imprezami. W Bielsku-Białej nie musi to być tylko wspomnienie przeszłości. Liczne puby i kluby pozwalają zaszaleć i wyluzować się po ciężkim dniu w pracy. Mieszkając w Bielsku-Białej szybko przekonasz się, że to miasto ludzi otwartych i lubiących spędzać czas z innymi. Właśnie dlatego, jeżeli masz własny zespół albo po prostu lubisz muzykować z innymi, spodoba ci się możliwość brania udziału w jam session. Znalezienie miejsc integrujących młodych ludzi w ramach wielu przedsięwzięć i imprez organizowanych w klubach to żaden problem.
Prócz klubów, dyskotek i pubów można liczyć także na odrobinę spokoju, wybierając inny sposób na relaks. Kilka lat temu dokonano gruntownej rewitalizacji starówki. Odnowione stare miasto zachęca do spacerów zarówno w  dzień, jak i w nocy. Kiedy zapada zmrok, centrum budzi się do życia, a okoliczne knajpki zapraszają, by w nich odpocząć po ciężkim dniu i spotkać się ze znajomymi.

Zobacz również

Fot. Dorota Koperska

Bielsko-Biała jest miastem, w którym kultura pełni bardzo ważną rolę. Znajduje się tutaj wiele instytucji kultury: galeria sztuki, muzea i dwa teatr […].

Dowiedz się więcej
Fot. Dorota Koperska

Atrakcją miasta przyciągającą wielu amatorów kolarstwa górskiego z całej Polski są ścieżki rowerowe Enduro Trails […].

Dowiedz się więcej