Rozrywka

Bielsko-Biała oprócz dużych szans rozwoju zawodowego dla inżynierów oferuje również wiele możliwości spędzania czasu wolnego. W naszym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Działa tu wiele klubów sportowych występujących w najwyższych klasach rozrywek. Odbywają się cyklicznie, spektakularne na całą
Polskę imprezy masowe takie jak piknik lotniczy czy zjazd pojazdów militarnych „Operacja Południe”.

stadionbielsko

Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Stadion Miejski jest prawdziwą chlubą miasta. Oficjalne otwarcie, po jego gruntownej przebudowie i remoncie, nastąpiło 8 października 2016 r. Znajduje się tutaj ponad 15 tysięcy miejsc siedzących. Stadion jest oświetlony, a murawa podgrzewana. Na stadionie odbywa się wiele wydarzeń sportowych. Na co dzień występują tu lokalne drużyny TS Podbeskidzie oraz BKS Stal.

Hala wielofunkcyjna sportowo-widowiskowo- wystawiennicza
Wiele sportowych wydarzeń odbywa się również w hali pod Dębowcem. Miłośnicy siatkówki na najwyższym poziomie mogą w niej regularnie oglądać rywalizację drużyn w Tauron I Lidze, gdzie występuje lokalny klub BBTS. W hali ponadto organizowane są często koncerty, a także wystawy i targi, w tym szczególności największe w Polsce targi energetyczne ENERGETAB.

Międzynarodowy Piknik Lotniczy
W Bielsku-Białej znajduje się miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik sportów lotniczych. Jest to lotnisko założone w 1936 r. w przepięknej górskiej scenerii. Co roku właśnie w tym miejscu, odbywa się niezwykle widowiskowe wydarzenie, jakim jest Międzynarodowy Piknik Lotniczy. Impreza rokrocznie przyciąga największe gwiazdy powietrznego show, a prezentowane akrobacje potrafią zawrócić w głowie. Samoloty biorące udział w Pikniku Lotniczym to prawdziwe legendy, prezentowane na pokazach tego typu nawet w najdalszych zakątkach świata. Podczas tego lotniczego święta, podziwiać można również produkowane w Bielsku-Białej szybowce, a ich pasjonaci z chęcią odpowiadają na pytania uczestników Pikniku.
Co roku dużym zainteresowaniem cieszą się również atrakcje dla gości o mocnych nerwach, czyli możliwość skoku spadochronowego w tandemie oraz widowiskowy lot nad Bielskiem-Białą i Beskidami.

lotniskobielsko

starowkanoca

Międzynarodowy Zjazd Pojazdów Militarnych „Operacja Południe”
Mieszkańcy Bielska-Białej co roku z niecierpliwieniem oczekują na kolejną „Operację Południe” - cykliczną imprezę zlotową o charakterze historyczno-kolekcjonerskim skupiającą miłośników pojazdów militarnych i starej techniki wojskowej. Kulminacyjnym punktem zlotu jest parada pojazdów militarnych i wozów pancernych głównymi ulicami Bielska-Białej. „Operację Południe” jest okazją do prezentacji działających w Bielsku-Białej licznych grup rekonstrukcyjnych.

Życie nocne
Czasy studenckie każdemu kojarzą się z imprezami. W Bielsku-Białej nie musi to być tylko wspomnienie przeszłości. Liczne puby i kluby pozwalają zaszaleć i wyluzować się po ciężkim dniu w pracy. Mieszkając w Bielsku-Białej szybko przekonasz się, że to miasto ludzi otwartych i lubiących spędzać czas z innymi. Właśnie dlatego, jeżeli masz własny zespół albo po prostu lubisz muzykować z innymi, spodoba ci się możliwość brania udziału w jam session. Znalezienie miejsc integrujących młodych ludzi w ramach wielu przedsięwzięć i imprez organizowanych w klubach to żaden problem.
Prócz klubów, dyskotek i pubów można liczyć także na odrobinę spokoju, wybierając inny sposób na relaks. Kilka lat temu dokonano gruntownej rewitalizacji starówki. Odnowione stare miasto zachęca do spacerów zarówno w dzień, jak i w nocy. Kiedy zapada zmrok, centrum budzi się do życia, a okoliczne knajpki zapraszają, by w nich odpocząć po ciężkim dniu i spotkać się ze znajomymi.

starowkanoca

zakupy

Centra handlowe i multikina
Codzienne życie we wszystkich dużych miastach koncentruje się wokół centrów handlowych, których nie brakuje również w Bielsku-Białej. W mieście znajdują się liczne galerie handlowe, gdzie można kupić produkty wszystkich znanych i cenionych marek, a także spędzić ciekawie czas w multikinie czy kawiarni. Szeroka oferta sklepów, wygodna komunikacja, komfortowe parkingi to czynniki, które sprawiają, że zakupy w Bielsku-Białej to czysta przyjemność. Stąd też miasto jest ważnym „celem shoppingowym” dla wielu amatorów zakupów ze Śląska oraz Czech i Słowacji.
Kina w centrum handlowym Sfera i Gemini w swoim repertuarze mają zawsze najnowsze premiery, które obejrzeć można w klimatyzowanych salach z ergonomicznymi fotelami. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia do projekcji i nagłośnia sprawią, że każda wizyta stanie się niezapomnianym przeżyciem.