Nieograniczone możliwości dla aktywnych

Bielsko-Biała jest miastem nastawionym na rozwój infrastruktury sportowej. Atrakcją miasta przyciągającą wielu amatorów kolarstwa górskiego z całej Polski są ścieżki rowerowe Enduro Trails. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, zajrzyj na najdłuższą (800 m) trasę rolkarską w Polsce. Jesteś pasjonatem zimowych szaleństw i jazdy na nartach? Bielsko-Biała to największe miasto w Polsce zlokalizowane w górach. W promieniu 30km od niego znajdziesz ok. 50 tras narciarskich, w tym te najbardziej znane w Szczyrku, Wiśle czy Korbielowie.

Fot. Jarosław Rytwiński

Sport

Zdjęcie
Fot. Lucjusz Cykarski

Turystyka górska

Bielsko-Biała to miasto położone u podnóża Beskidów, gór zachwycających swoim pięknem przez cały rok. Wiele szlaków turystycznych zaczyna się właśnie tutaj. Spora część z nich to trasy spacerowe, na których poradzi sobie każdy początkujący turysta. Rozpoczynając wędrówkę z tego miasta, możemy dotrzeć na kilkanaście szczytów górskich. Więcej informacji można znaleźć na stronie Miasto w Górach. 

Zdjęcie
Fot. Lucjusz Cykarski

Kolarstwo górskie

Na Koziej Górze w Bielsku-Białej wytyczono liczne ścieżki rowerowe, będące prawdziwym rajem dla miłośników kolarstwa górskiego. Trasy podzielono ze względu na stopień trudności, więc każdy bez względu na poziom zaawansowania powinien znaleźć tu coś dla siebie. Planowany jest dalszy rozwój projektu i rozbudowa ścieżek, polegająca na połączeniu Koziej Góry z Szyndzielnią przez Kołowrót.

Zdjęcie
Fot. K. Wojoczek

Żeglarstwo

Oprócz sportów górskich, w Bielsku-Białej bardzo popularne jest również żeglarstwo. Doskonałym miejscem do uprawiania żeglarstwa jest Jezioro Żywieckie znajdujące się około 30 kilometrów od Bielska-Białej, gdzie działają liczne wypożyczalnie sprzętu pływającego. Amatorzy patentów żeglarskich mogą zaliczyć na jeziorze odpowiednie kursy.

Sporty zimowe

Każdy miłośnik sportów zimowych powinien udać się do Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego Dębowiec. Na szczyt prowadzi 4-osobowa kolej linowa, dzięki której wystarczy chwila, by ze zgiełku miasta przenieść się na szlak narciarski. Trasa ma 600 metrów, a stok jest sztucznie naśnieżany, więc brak opadów śniegu nie stanowi żadnego problemu.  W niedalekiej odległości od miasta znajdują się również inne, znane ośrodki narciarskie takie jak Szczyrk, Wisła i Korbielów.

Zdjęcie
Fot. Archiwum UM BB

Kąpieliska ,,Panorama'' i ,,Start'' oraz baseny kryte

Kiedy doskwiera nam upał, warto schłodzić się na basenie. Pływalnie ,,Panorama'' oraz „Start” w Cygańskim Lesie to kompleksy wypoczynkowe, doskonałe na taką okazję. Oprócz basenów na obiektach znajdziemy kort tenisowy, boiska do siatkówki i streetballa, kosze do koszykówki, a także plac zabaw dla najmłodszych, stoły do gry w tenisa stołowego czy obiekty małej architektury. Kiedy robi się chłodniej, warto natomiast poszukać basenu krytego. W Bielsku-Białej to żaden problem. Znajdują się tutaj aż 2 ogólnodostępne kryte pływalnie o wysokim standardzie. Więcej informacji na temat kąpielisk można znaleźć na stronie Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zdjęcie

Gokarty

W Bielsku-Białej nie ma czasu na nudę. Każdego, kto kocha rywalizację i zawrotne prędkości ucieszy fakt, że w mieście organizowane są zawody kartingowe.  Bielski tor kartingowy jest obecnie najdłuższym krytym, wielopoziomowym torem dla gokartów w całej Polsce. Sporych atrakcji dla fanów gokartów dostarczają zastosowane na torach dwa rodzaje nawierzchni oraz rampy wjazdowo-zjazdowe. Wszystkie atrakcje nie tylko dostarczają niesamowitych emocji, ale także dają gwarancję bezpiecznej zabawy dla dzieci i dorosłych.

Rolkowisko

Myślisz, że górskie położenie Bielska-Białej i mroźne zimy uniemożliwiają całoroczną jazdę na rolkach? Nic bardziej mylnego. Przy lotnisku w Aleksandrowicach znajduje się specjalny 800-metrowy tor przeznaczony tylko dla osób jeżdżących na rolkach. Prócz licznych tras rolkowo-rowerowych mieszkańcy mają do dyspozycji kryte rolkowisko z profesjonalną nawierzchnią, którą do tej pory mogły pochwalić się tylko Malbork i Łódź.

Fitness Cluby

Na Koziej Górze w Bielsku-Białej wytyczono liczne ścieżki rowerowe, będące prawdziwym rajem dla miłośników kolarstwa górskiego. Trasy podzielono ze względu na stopień trudności, więc każdy bez względu na poziom zaawansowania powinien znaleźć tu coś dla siebie. Planowany jest dalszy rozwój projektu i rozbudowa ścieżek, polegająca na połączeniu Koziej Góry z Szyndzielnią przez Kołowrót.

Szkoły tańca

Taniec współczesny, salsa, bachata, tango, a może taniec brzucha? Profesjonalne szkoły tańca, w których można spotkać doświadczonych instruktorów, także mają swoje siedziby w Bielsku-Białej. Niezależnie od tego, czy trenujesz od lat, czy stawiasz pierwsze kroki w tańcu, ilość szkół w mieście sprawi, że z pewnością znajdziesz miejsce dla siebie. Szkoły prześcigają się w atrakcjach przygotowywanych dla swoich kursantów, organizując obozy taneczne oraz warsztaty ze znanymi choreografami z kraju i za granicy.

Zobacz również

Fot. Paweł Sowa

Bielsko-Biała oprócz dużych szans rozwoju zawodowego dla inżynierów oferuje również wiele możliwości spędzania czasu wolnego.[…].

Dowiedz się więcej
Fot. Dorota Koperska

Bielsko-Biała jest miastem, w którym kultura pełni bardzo ważną rolę. Znajduje się tutaj wiele instytucji kultury: galeria sztuki, muzea i dwa teatr […].

Dowiedz się więcej