SPORT I REKREACJA

Bielsko-Biała jest miastem nastawionym na rozwój infrastruktury sportowej. Atrakcją miasta przyciągającą wielu amatorów kolarstwa górskiego z całej Polski są ścieżki rowerowe Enduro Trails. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, zajrzyj na najdłuższą (800 m) trasę rolkarską w Polsce. Jesteś pasjonatem zimowych szaleństw i jazdy na nartach? Bielsko-Biała to największe miasto w Polsce zlokalizowane w górach. W promieniu 30km od niego znajdziesz ok. 50 tras narciarskich, w tym te najbardziej znane w Szczyrku, Wiśle czy Korbielowie.

debowieczima

Turystyka górska

Bielsko-Biała to miasto położone u podnóża Beskidów, gór zachwycających swoim pięknem przez cały rok. Wiele szlaków turystycznych zaczyna się właśnie tutaj. Spora część z nich to trasy spacerowe, na których poradzi sobie każdy początkujący turysta. Rozpoczynając wędrówkę z tego miasta, możemy dotrzeć na kilkanaście szczytów górskich. Więcej informacji można znaleźć na stronie Miasto w Górach.

Sporty zimowe

Każdy miłośnik sportów zimowych powinien udać się do Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego Dębowiec. Na szczyt prowadzi 4-osobowa kolej linowa, dzięki której wystarczy chwila, by ze zgiełku miasta przenieść się na szlak narciarski. Trasa ma 600 metrów, a stok jest sztucznie naśnieżany, więc brak opadów śniegu nie stanowi żadnego problemu.  W niedalekiej odległości od miasta znajdują się również inne, znane ośrodki narciarskie takie jak Szczyrk, Wisła i Korbielów.

Przydatne linki:

Atrakcje i wydarzenia w Szczyrku

Atrakcje i wydarzenia w Wiśle

Warunki na stokach w Korbielowie

Żeglarstwo
Oprócz sportów górskich, w Bielsku-Białej bardzo popularne jest również żeglarstwo. Doskonałym miejscem do uprawiania żeglarstwa jest Jezioro Żywieckie znajdujące się około 30 kilometrów od Bielska-Białej, gdzie działają liczne wypożyczalnie sprzętu pływającego. Amatorzy patentów żeglarskich mogą zaliczyć na jeziorze odpowiednie kursy.

Kolarstwo górskie
Pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą w Bielsku-Białej wytyczono liczne ścieżki rowerowe, będące prawdziwym rajem dla miłośników kolarstwa górskiego. Trasy podzielono ze względu na stopień trudności, więc każdy bez względu na poziom zaawansowania powinien znaleźć tu coś dla siebie.

zywieckiezagle

rolkowisko

Rolkowisko
Myślisz, że górskie położenie Bielska-Białej i mroźne zimy uniemożliwiają całoroczną jazdę na rolkach? Nic bardziej mylnego. Przy lotnisku w Aleksandrowicach znajduje się specjalny 800-metrowy tor przeznaczony tylko dla osób jeżdżących na rolkach. Prócz licznych tras rolkowo-rowerowych mieszkańcy mają do dyspozycji kryte rolkowisko z profesjonalną nawierzchnią, którą do tej pory mogły pochwalić się tylko Malbork i Łódź.

Gokarty
W Bielsku-Białej nie ma czasu na nudę. Każdego, kto kocha rywalizację i zawrotne prędkości ucieszy fakt, że w mieście organizowane są zawody kartingowe.  Bielski tor kartingowy jest obecnie najdłuższym krytym, wielopoziomowym torem dla gokartów w całej Polsce. Sporych atrakcji dla fanów gokartów dostarczają zastosowane na torach dwa rodzaje nawierzchni oraz rampy wjazdowo-zjazdowe. Wszystkie atrakcje nie tylko dostarczają niesamowitych emocji, ale także dają gwarancję bezpiecznej zabawy dla dzieci i dorosłych.

Fitness Cluby
Lubisz podnosić ciężary, a może wolisz dbać o swoją kondycję w tańcu? Różnorodność klubów fitness i ich oferty sprawi, że każdy bez problemu znajdzie tu coś dla siebie. Programy zajęć we wszystkich klubach są tak dostosowane, by można było ćwiczyć od wczesnych godzin porannych do późnej nocy, a część siłowni jest otwarta przez całą dobę. Organizowane są również grupy ćwiczące na świeżym powietrzu, a wyjazd z ulubionym trenerem na tygodniowy wyjazd treningowo-wypoczynkowy to standard.

Szkoły tańca
Taniec współczesny, salsa, bachata, tango, a może taniec brzucha? Profesjonalne szkoły tańca, w których można spotkać doświadczonych instruktorów, także mają swoje siedziby w Bielsku-Białej. Niezależnie od tego, czy trenujesz od lat, czy stawiasz pierwsze kroki w tańcu, ilość szkół w mieście sprawi, że z pewnością znajdziesz miejsce dla siebie. Szkoły prześcigają się w atrakcjach przygotowywanych dla swoich kursantów, organizując obozy taneczne oraz warsztaty ze znanymi choreografami z kraju i za granicy.

fitness-club

basenbielsko

Kąpielisko w Cygańskim Lesie i baseny kryte
Kiedy doskwiera nam upał, warto schłodzić się na basenie. Pływalnia "Start" w Cygańskim Lesie to kompleks wypoczynkowy, doskonały na taką okazję. Oprócz dwóch basenów znajdują się tutaj korty tenisowe, boiska do siatkówki i streetballa, a także ścianka wspinaczkowa. Więcej informacji na temat kąpieliska można znaleźć na stronie Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kiedy robi się chłodniej, warto poszukać basenu krytego. W Bielsku-Białej to żaden problem. Znajdują się tutaj aż 2 ogólnodostępne kryte pływalnie o wysokim standardzie.