Studiuj w górach – w Bielsku-Białej

Jeżeli chcesz studiować w uniwersyteckim mieście położonym u stóp gór, które oferuje atrakcyjne kierunki kształcenia to Bielsko-Biała będzie idealnym wyborem.  

Uczelnie wyższe


W mieście funkcjonuje 8 uczelni wyższych, posiadających bogatą ofertę kształcenia, która odpowiada na potrzeby rynku pracy i w przyszłości pozwoli na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Uniwersytet Bielsko-Bialski

Największa, publiczna uczelnia w regionie, która prowadzi kształcenie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego stopnia, jednolitych studiach magisterskich oraz drugiego stopnia. Kampus uczelni znajduje się u podnóża gór, w niedalekiej odległości od ścieżek rowerowych Enduro Trails. Oferta dydaktyczna uczelni to aż 24 kierunki studiów na 5 wydziałach. Największą popularnością wśród kandydatów, niezależnie od trybu studiów, cieszy się Informatyka. Wysokie miejsce w rankingu zajmują również Automatyka i Robotyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. 

czytaj więcej
Filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Tymczasową siedzibą bielskiej filii  tej publicznej uczelni jest budynek przy ulicy 1 Dywizji Pancernej w Bielsku-Białej, gdzie znajdują się sale seminaryjne, sale ćwiczeniowe i laboratoria. W planach jest, aby za kilka lat uczelnia przeniosła swoją siedzibę do ścisłego centrum miasta, na zrewitalizowany Plac Fabryczny. Uczelnia kształci na kierunku Lekarskim w ramach stacjonarnych i niestacjonarnych jednolitych studiów magisterskich. Zajęcia kliniczne odbywają się natomiast w szpitalach na terenie Bielska-Białej oraz Ustronia.

czytaj więcej
Akademia Nauk Stosowanych w Bielsku-Białej

Uczelnia niepubliczna z szeroką i różnorodną ofertą studiów dostosowaną do potrzeb rynku pracy. Kształcenie odbywa się na kierunkach Finanse i Rachunkowość, Administracja, Prawo, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna, Informatyka oraz Logistyka. Studenci uczelni aktywnie działają w kołach, konferencjach i seminariach naukowych.

czytaj więcej
Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza w Bielsku-Białej

To najstarsza niepubliczna uczelnia w regionie z międzynarodową orientacją, oferująca przydatne rynkowo wykształcenie. Uczelnia specjalizuje się w studiach na kierunkach Kosmetologia oraz Architektura Wnętrz.

czytaj więcej
Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej

Uczelnia niepubliczna kształcąca na studiach licencjackich i magisterskich na kierunkach Administracja i Pedagogika oraz na 20 kierunkach studiów podyplomowych. Prowadzi bogatą międzynarodową współpracę naukową m.in. z najlepszym Instytutem Pedagogicznym w Ukrainie. 

czytaj więcej
Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie Instytut Bielsko-Biała

WSEWS to niepubliczna sportowa uczelnia, prowadząca studia w zakresie nauk o sporcie, kulturze fizycznej, turystyce i rekreacji. Znakomicie rozwiązany system praktyk, wyjazdów na obozy letnie i zimowe oraz warsztaty specjalistyczne są atutem uczelni. W Bielsku-Białej kształcenia odbywa się na studiach pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne.

czytaj więcej
Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Uczelnia niepubliczna kształcąca w zakresie humanistycznych kierunków studiów, która szczególny nacisk kładzie na wiedzę z zakresu nauk o Europie, języków obcych oraz na praktyki zawodowe. Oferująca studia I oraz II stopnia, a także studia podyplomowe. Od początku misją uczelni jest „Obudzić w studentach niepohamowaną ciekawość świata”.

czytaj więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej

Uczelnia niepubliczna prowadząca studia zaoczne oraz podyplomowe na kierunku Informatyka.  Od lat aktywnie rozwija współpracę z firmami z lokalnego rynku pracy i z zagranicy. Uczelnia otwarta jest na tworzenie partnerstw z sektorem przedsiębiorstw i podejmowaniem różnego rodzaju wspólnych inicjatyw, które umożliwią wykorzystanie potencjału twórczego swoich studentów i absolwentów.

czytaj więcej
Zdjęcie

Inwestycja we własną przyszłość


Dzięki stażom, międzynarodowym programom współpracy, czy stypendiom zagranicznym, studenci bielsko-bialski uczelni mają także możliwość odbycia praktyk zawodowych czy wyjazdu do zagranicznych ośrodków akademickich. Stanowi to doskonałą okazję do zdobywania nowej wiedzy, doskonalenia umiejętności językowych, wymiany międzykulturowej, poznania nowych narzędzi i programów czy rozwoju osobistego. Studiowanie w Bielsku-Białej pozwala także na rozwijanie pasji i zainteresowań, a to wszystko w pięknym górskim otoczeniu.

Zrób ważny krok w kierunku własnej kariery

– studiuj w Bielsku-Białej!!!