Międzynarodowe biennale: 9. FotoArtFestival zaprasza do Bielska-Białej w dniach 8 – 24 października 2021

" "

Już po raz dziewiąty Fundacja Centrum Fotografii i Gmina Bielsko-Biała, organizatorzy międzynarodowego biennale FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo, zapraszają na spotkanie z wielką fotografią.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy ponad 6 tysięcy wyjątkowych, oryginalnych fotografii, autorstwa wybitnych artystów z Europy, Ameryki i Azji – 20 indywidualnych wystaw głównych artystów fotografii z 20 krajów świata. Wszystkie to polskie premiery, większość twórców gości w Polsce po raz pierwszy. Będzie też 11 wystaw towarzyszących: indywidualne i zbiorowe. Obejrzymy dokument, pejzaż, portret, reportaż i eksperyment – fotografia tradycyjna i nowoczesne media cyfrowe.

Wystawy prezentowane będą w 10 lokalizacjach, m.in. w Muzeum Historycznym – Starej Fabryce, Galerii Bielskiej BWA, Galerii Fotografii B&B, Galerii Sfera czy Książnicy Beskidzkiej. Wszystkie można obejrzeć spacerując nieśpiesznie urokliwymi uliczkami Bielska-Białej.

Słynny już Maraton Autorski odbędzie się  9 i 10 X. To możliwość osobistego spotkania z gwiazdami światowej fotografii; będą też wykłady, prezentacje, warsztaty, książki, stoiska branżowe. Bardzo ciekawie zapowiada się bogaty blok filmowy 9. FotoArtFestivalu.

Podczas ceremonii otwarcia w Teatrze Polskim (8 X, g. 19.00), prowadzonej przez  Inez Baturo, dyrektor FAF, poznamy wszystkich artystów i ich prace.

FotoArtFestival to wspaniałe święto sztuki fotografii. Co dwa lata – od 1. edycji w 2005 roku – przyciąga do Bielska-Białej wiele tysięcy miłośników i znawców fotografii z całej Polski i z zagranicy.

Patronat artystyczny nad festiwalem sprawuje Związek Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Bielska-Białej – Jarosław Klimaszewski.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji festiwalu dostępne na stronie: https://fotoartfestival.com/pl/.